Hızlı Destek

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aPazartesi-Cuma: 9:00/18.00

icon_widget_image Dudullu OSB Mah. DES-117 Sk. C 28 Blok No: 12 Ümraniye/İstanbul icon_widget_image +90 216 807 0 806 icon_widget_image [email protected]
+90 216 807 0 806 [email protected] Pzt - Cum 9:00 - 18:30, Pazar - KAPALI

TSUBAKI Nakashıma

Hassas Seramik Bilyalar

Silikon Nitrit (Si3N4)

Silikon nitrür, Hibrit Rulmanlarda kullanım için daha düşük termal genleşme, yüksek sertlik ve aşınma direnci gibi mükemmel mekanik özelliklere sahiptir.

Silikon nitrür bilyalar, ultra yüksek hızlı dönüşün gerekli olduğu uygulamalarda tam seramik ve hibrit seramik yataklarda kullanılır. Silisyum nitrürün yoğunluğu çeliğin yarısından azdır, bu da yatağın dönüşü sırasında merkezkaç kuvvetini azaltarak daha hızlı çalışma hızlarına olanak sağlar.

Silisyum nitrür topları, elektrolitik korozyonu önlemede oldukça etkili olan bir yalıtım özelliğine sahiptir. Bu, Silikon Nitrür toplarını elektrik motorlarında erken rulman arızasına karşı bir önlem olarak en uygun çözüm haline getirir.

Silisyum nitrürün manyetik olmayan özelliği, manyetik alana maruz kalan uygulamalarda kullanım için idealdir. Bu uygulamalarda çelik bilyelerin kullanılması manyetik alanı bozabilir veya dönme torkunu etkileyebilir. Silikon nitrür bilyalı rulmanlar, manyetik alanların mevcut olduğu yarı iletken üretim ekipmanlarında ve tıbbi teşhis ekipmanlarında ideal olarak kullanılır.

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve aşmak için son derece yüksek hassasiyetle üretim yapıyoruz. ISO Grade 3 spesifikasyonunu aşan, G1’e eşdeğer süper yüksek hassasiyet mevcuttur.Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Tayland’daki üretim üslerimizden 0,5 mm’den 50 mm’ye kadar geniş çap ebat aralığıyla müşterilerimizin küresel talebini destekliyoruz.Çizimlerinize göre kesme, delme ve düzleştirme sunabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçin.

Silikon Nitritin Çeşitli Endüstri Kullanımları

Elektrikli araç motorunda dönen yatağın içinden elektrik akımı geçtiğinde ark oluşur ve temas yüzeyi zarar görür. Bu sorunu çözmek için mükemmel yalıtım özelliklerinden dolayı silikon nitrür bilyalar kullanan rulmanlar kullanılır.

Rüzgar türbini çiftliklerine yönelik eğilim boyut ve enerji üretimi açısından arttıkça, kule yüksekliği, kanat uzunluğu ve jeneratör boyutu da boyut ve yük gereksinimleri açısından arttı.
Silikon nitrür bilyalı rulmanlar, bu talepleri karşılayacak etkili bir çözüm sunacak dayanıklılığa ve yük taşıma kapasitesine sahiptir.
Silikon nitrür toplarının uzun ömürlülüğü, rüzgar kulelerinin yüksekliği ve konumu göz önüne alındığında maliyetli olan plansız bakım riskini de azaltmaya yardımcı olur.

Silikon nitrür bilyalı rulmanlar, yüksek hızlar ve düşük yağlama koşulları nedeniyle yarı iletken üretim ekipmanlarında kullanılır.
Çelik bilyaların kullanılmasıyla karşılaştırıldığında, rulmanlarda silikon nitrür bilyaların kullanılmasının rulman ömrünü %50 veya daha fazla arttırdığı görülmüştür.
Değiştirme sıklığını ve bakım maliyetlerini azaltarak üretim sürecinin toplam yaşam döngüsü maliyeti azaltılabilir.

Bisikletinizin tekerlek göbeğinde (orta braket) silikon nitrür topları kullanarak sürtünmeyi azaltabilir, ağırlığı azaltabilir ve yatak ömrünü uzatabilirsiniz.

Aluminyum Oksit (99.5% AL2O3)

Alümina oksit topları, aşındırıcı ortamlarda ve yüksek sıcaklık koşullarında üstün aşınma performansı ile kanıtlanmış yeteneklere sahiptir.

Malzeme oksidasyona karşı dayanıklıdır ve yüksek nemli ortamlara, tuz çözeltilerine ve birçok kimyasala karşı toleranslıdır.

Tipik uygulamalar arasında pompalar, vanalar ve akış ölçerler bulunur.

Boyutsal Doğruluk

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve aşmak için son derece yüksek hassasiyetle üretim yapıyoruz. Müşterilerimizin küresel talebini 3mm'den 152mm'ye kadar geniş çap ölçü aralığıyla destekliyoruz.

Çizimlerinize göre kesme, delme ve düzleştirme sunabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçin.

Aluminyum Oksitin Çeşitli Endüstri Kullanımları

Alümina oksit bilyalar yüksek kimyasal ve korozyon direncine sahiptir ve dozaj pompalarında kontrol bilyaları olarak ideal olarak kullanılır.

Alümina oksit topları oksidasyona karşı dayanıklıdır ve su ve tuz çözeltilerine karşı toleranslıdır.